Dil Seçiniz
Telefon
Telegram
WhatsApp
İnstagram

Spor Kulübümüz

Biz Kimiz ?

Spor Kulübümüz

Antalya Anadolu Spor Kulübü, Türkiye’ye başarılı sporcular yetiştirme, ülkemizde sporun gelişimine katkıda bulunma hedefiyle 07 Temmuz 2021’de kuruldu. Yeşil, Siyah renklere sahip Kulüp, özellikle hentbolda yıllar boyunca Kurucumuz ve aynı zamanda Başkanımız Eski Hentbol Hakemlerinden olan Şenay CAPLIK Türk sporuna büyük katkılarda bulundu.

20 yıllık Hentbol Spor geçmişi olan Başkanımız Antalya Anadolu Spor Kulübünü kurduğu gibi, aynı zamanda 1. Lig Takımı olan Fatma Anadolu Sporu Kurmuştur. Amatör sporculara sunduğu destekle çok sayıda gencin Türk sporuna kazandırılmasına olanak sağladı. Kuruluş döneminden itibariyle başka Spor faaliyetlerinde bulunmadan tamimiyle Hentbol Sporuna ağırlık vermiş ve başka Spor dallarına yönelmemiştir. Hentbolda ister Süper Lig, ister 1.Lig’te kısa sürede adını şampiyonlar arasına yazdırmaya hedefleyen Antalya Anadolu Spor Kulübü ve Fatma Anadolu Spor bu alanlarda Türk spor tarihine gelecekte ister ulusal ve uluslararası pek çok zafere imza atmayı hedefliyor.

 

Misyonumuz

Eğitim ve tesisleşmede hamleler yaparak; kulüpler, okullar, kamu kurum ve kuruluşları ile iş birliği içerisinde; Hentbol sporunun ülke genelinde yaygınlaşmasını ve sevilmesini sağlayarak, uluslararası faaliyetlerde rekabet edebilecek düzeye ulaştırmak.

 

Vizyonumuz

Kurumsal, yenilikçi ve bilimsel bir yaklaşımla Hentbol sporunu ülkemizde yaygınlaştırmak ve Türk Hentbolunun uluslararası alanda başarı düzeyini artırarak güçlü ülkeler arasında yer almak